Site name

Zpráva

Testovací centrum jesenické polikliniky přerušuje provoz

Od úterý 17. května 2022 do odvolání dochází k přerušení provozu testovacího centra v jesenické poliklinice. Důvodem jsou odeznívající pandemie onemocnění COVID-19, s tím související změny v nařízeních a z toho vyplývající nízká poptávka po službách tohoto centra. V případě zhoršení epidemiologické situace ve městě i okrese Jeseník a pravidel pro testování jsme připraveni opětovně spustit denní provoz. 

Od otevření testovacího centra 10. ledna 2022 do 16. května 2022 zde bylo testováno celkem 5 349 zájemců. Tým centra provedl 5 056 PCR testů a 293 antigenních testů jak u jednotlivců, tak škol nebo firem.

„Provoz testovacího centra přirozeně doplnil očkovací centrum na poliklinice během pandemie onemocnění COVID-19. Nabídli jsme obyvatelům Jeseníku a celého regionu potřebné služby pro ochranu jejich zdraví“, hodnotí majitel jesenické polikliniky Milan Plesar. V této souvislosti je potřeba poděkovat všem, kdo se na zřízení a provozu centra podíleli. Především partnerovi GHC Genetics s.r.o. a jesenické stavební firmě Unistav Stavby s.r.o. v čele s jednatelem Pavlem Bulgurisem. Poděkování si zaslouží také kolektiv zdravotních sestřiček a administrátorů, kteří zde pracovali.