Zpráva

Očkovací centrum jesenické polikliniky přerušuje provoz

Počátkem května do odvolání dochází k přerušení provozu očkovacího centra v jesenické poliklinice. Důvodem je trvající nízká poptávka po službách tohoto centra. V případě zhoršení epidemiologické situace ve městě i okrese Jeseník jsme však připraveni opětovně spustit denní provoz.

Za dobu existence tohoto očkovacího centra, od konce května 2021 do konce dubna 2022, zde bylo naočkováno celkem 14 541 zájemců, a to včetně obyvatel obcí na Jesenicku naočkovaných v rámci šesti výjezdů mobilních očkovacích týmů. Z celkového počtu 14 541 bylo vakcínou PFIZER naočkováno 13 890 lidí, vakcínou JOHNSON 585 lidí a vakcínou PFIZER pro děti 5 - 11 let pak 66 dětí.

"Ve spolupráci s lékaři, zdravotními sestrami a administrátory jsme za téměř rok činnosti společně naočkovali přes čtrnáct a půl tisíce obyvatel Jesenicka,“ shrnuje garant očkování MUDr. Robert Procházka. „Nyní s omezující se poptávkou po našich službách logicky přerušujeme provoz s tím, že v případě potřeby jsme jej schopni v řádu dní opětovně otevřít na denní bázi. Zájemcům o očkování v mezidobí doporučujeme využít služeb svého praktického lékaře," ˇvysvětluje MUDr. Procházka.

„Téměř roční provoz splnil očekávání, pomohli jsme obyvatelům Jeseníku a celého regionu v ochraně jejich zdraví“, hodnotí majitel jesenické polikliniky Milan Plesar. „Rád bych kromě týmu očkovacího centra poděkoval také partnerům, kteří se za zřízení a zdárný chod očkovacího centra zasloužili. Především Olomouckému kraji, Městu Jeseník, Krajské hygienické stanici, pobočce Šumperk, hlavní lékárně Fakultní nemocnice v Olomouci a jesenické stavební firmě Unistav Stavby s.r.o.“, dodává Milan Plesar.

Zájemci o očkování mohou využít například nabídky svých praktických lékařů.